Chile, Ojos del Salado 6893 m n.p.m. z licencjonowanymi przewodnikami.

Termin wyjazdu 17.02. - 11.03.2022

Cena z przelotem 6900 PLN + 3390 USD

Czas trwania 24 DNI

Zgłoszenie
Wyprawy

Kolejny szczyt z nami o którym można napisać… wysoko, trudno, ambitnie.

Druga pod względem wysokości góra Ameryk, za to najwyższy z ziemskich wulkanów. Wielu ze zdobywców twierdzi że trudniejsza niż Cerro Aconacgua. Chcecie się przekonać jak jest rzeczywiście? Fantastyczne doświadczenie gór wysokich będzie nas kosztowało sporo wysiłku i wyrzeczeń. Nagroda jednak jest zacna. Świadomość otwartych bram do kolejnych wysokich gór, smak powietrza siedmiotysięcznika…co jeszcze? Każdy z Was ma swoje powody aby próbować wejść na „Ojosa”, my jesteśmy po to aby Wam w tym pomóc. 

Pierwszymi zdobywcami Ojos del Salado podczas II Wyprawy Andyjskiej w 1937 r. byli Jan Alfred Szczepański i Justyn Wojsznis. Historia przedwojennych andyjskich wypraw to zaiste wspaniały rozdział eksploracji gór wysokich.

Jeśli miarą sukcesu jest zdobycie szczytu to wymierną nagrodą smak chorillany i chilijskiego wina i widok kwitnącej Atacamy.

Kolejna rzecz, jedziemy do kraju w którym ugoszczą nas, ja ich nazywam – Niemcy Ameryki Południowej:):). Ich latynoski luz, serdeczność góralskich Indigenas, ale w połączeniu z sumiennością ludzi z naszej ekipy i profesjonalizmem przewodników – to to co pozwala nam zająć się tylko wchodzeniem, wchodzeniem, wchodzeniem.

Pakujcie się:)