Pod Pik Lenina, Pik Juchina (5120 m), Pik Rozdelnaja (6148 m), Pamir, Kirgistan.

Termin wyjazdu 26.08.-12.09.2021

Cena z przelotem 4300 PLN + 3190 USD

Czas trwania 17 dni

Zgłoszenie
Treking
Wyprawy

Pamir, Alau-Czong, to już przedsionek Karakorum…już same nazwy geograficzne wzbudzają dreszczyk emocji. Swym brzmieniem, tajemniczością, egzotyką dalekich wysokich gór wzywają, ale i nieco grożą…tez tak macie?

Zapraszamy na prawdziwie wysokogórską wyprawę w jedno z najsłynniejszych pasm górskich świata. Dzieje człowieka w tym rejonie to wspaniała historia odkryć geograficznych i eksploracji gór wysokich, historia wielkich wypraw i  kilkuosobowych wyryp. Sukcesy i tragedie.

W ich cieniu podążać będziemy w kierunku osiągnięcia własnych celów. Chcemy wspiąć się na fajny pięciotysięcznik (Pik Juchina – 5120 m), a potem osiągnąć wierzchołek Piku Razdelnaja (6148 m). Wcześniej zaaklimatyzujemy się świetnym, widokowym trekkingiem. Oj poczujemy wtedy co to wysokogórski trek. Ne bylibyśmy sobą gdybyśmy chociaż jednego dnia nie spędzili w siodle. Być w Kirgizji i nie dosiąść koni? O nie! Jeden dzień obowiązkowo spędzimy właśnie tak:)

Co jeszcze? Pyszne miejscowe jedzenie, granitowe, oblodzone szczyty przecinające widnokrąg, półdziko hodowane tabuny koni, wspaniali ludzie, świetni przewodnicy, a na koniec gorące źródła.

Jak zwykle u nas, stawiamy na maksimum komfortu (i tak jest wystarczająco trudno), sporo do przejedzenia (kalorie się przydadzą, oj przydadzą) no i atrakcji innych niż samo górskie łazikowanie też trochę jest.

Idę pakować plecak, Wy też tak zróbcie.