SKITURY W GRUZJI, Kaukaz, Kazbek, Gudauiri

Termin wyjazdu 23-30.03.2022

Cena z przelotem 3600 PLN + 680 EUR

Czas trwania 8 DNI

Zgłoszenie
Ski tour

Narciarska wyprawa na Kaukaz. Brzmi dobrze? i tak jest.

Zapraszamy w rejon południowego Kaukazu. Jeśli posmakowałeś / posmakowałaś już foczenia w naszych, polskich górach lub masz doświadczenie z innych krajów, zapraszamy, przyszedł czas na kolejne wyzwanie.

Zapewniamy, będziemy działać w górach, w których prawie nie ma ludzi, doświadczymy jazdy na stokach nietkniętych tej zimy inną nartą:). Jedziemy w marcu, a więc w czasie kiedy przewidujemy najlepszy śnieg, najlepszą pogodę i wystarczająco długi dzień.

Postaramy się równo rozłożyć akcenty i charakter poszczególnych wyjść. W ciągu wyprawy każdy znajdzie coś dla siebie. Zwolennicy freeride”u mogą oczekiwać dni z możliwie krótkimi podejściami, lub użyciem kolejek lub wyciągów i długich linii zjazdów. Amatorom prawdziwych narciarskich wyryp proponujemy dłuższe przejścia grzbietami górskimi, świetne widoki ze szczytów i przełęczy, cudne zjazdy przez poszczególne piętra górskich krajobrazów. Na zakończenie, kiedy zmęczycie się już foczeniem, skorzystamy z wyciągów i pojeździmy przygotowanymi trasami…. pod warunkiem że będziecie tego chcieli. Jeśli nie, zostaniemy do końca na fokach – ja bym tak wolał:)

Nasza tradycyjna wisienka na torcie, narciarska wycieczka w rejon Kazbeka – 5054 m n.p.m. Postaramy się podejść jak najwyżej i zjechać rozległymi stokami najpopularniejszego szczytu w Gruzji.

Wszelka działalność w górach zawsze obarczona jest ryzykiem, a narciarstwo tourowe w szczególności. Przez cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego przewodnika / ratownika. Działamy w małych grupach, 4-5 osób na 1 przewodnika. Przy 6 uczestnikach zapewniamy Wam już 2 przewodników i lidera. Zależy nam abyście byli bezpieczni i to odczuwali, bo dopiero wtedy przyjemność z jazdy jest 100 procentowa. Badamy warunki lawinowe, staramy się unikać niepotrzebnego ryzyka. Przeprowadzamy krótkie szkolenia z rozpoznawania zagrożeń w górach zimą. W cenie wyjazdu oferujemy specjalistyczne ubezpieczenie (również od tzw sportów wysokiego ryzyka).

Pamiętajcie, krótkie szkolenia podczas wyjazdu nie zastąpią Wam, tych które przejdziecie w kraju przed wyprawą. Dogłębne poznanie tematu wymaga jednak doświadczenia, a to z kolei można zdobyć tylko na nartach. Więc chodźcie, zjeżdżajcie, biegajcie jak najwięcej.